Szeregówka – komfort domu w cenie mieszkania?

Szeregówka – komfort domu w cenie mieszkania?            

 

Budynki w zabudowie szeregowej stanowią doskonałą ofertę dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni, a nie stać ich na zakup domu wolnostojącego. Wyjątkowa atrakcyjność segmentów bierze się przede wszystkim z ich korzystnej ceny, która wynika z maksymalnego wykorzystania terenu. Odpowiednio zagospodarowując przestrzeń możemy uzyskać dużą powierzchnię mieszkalną, w której cena zakupu gruntu stanowi niewielki koszt całej nieruchomości.

 

W segmencie domu zazwyczaj będziemy mieli także garaż, a gdyby go nie było, zawsze zostaje miejsce postojowe naziemne na posesji. Kupując mieszkanie w bloku za taki luksus trzeba dodatkowo zapłacić, a cena garażu lub miejsca postojowego w podziemnej hali może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Kolejną zaletą domów szeregowych jest fakt posiadania własnego ogródka, najczęściej dużo większego niż to możliwe w mieszkaniach na parterze bloku czy apartamentowca. Dodatkowo mamy mniejszą „widownię”, która może oglądać co w tym ogródku robimy. Sąsiedzi nie otaczają nas już ze wszystkich czterech stron, ale maksymalnie z dwóch. Dla ceniących sobie spokój i nie mogących znieść tupania nad głową to wręcz idealne rozwiązanie.

 

Warto podkreślić także, że w cenie segmentu mamy do dyspozycji działkę, która tak naprawdę zapewnia lokatorom wspomniany wcześniej własny ogród oraz miejsce na auto, co daje mu ogromną przewagę nad mieszkaniami w blokach. Ponadto często czynsze w szeregówkach są niższe od tych wymaganych w lokalach mieszkalnych, mimo ich większej powierzchni.

 

Domy szeregowe powstające na terenach miejskich z reguły będą korzystać z pełnej infrastruktury drogowej, niedaleko zlokalizowanych punktów społeczno-usługowych czy centrów handlowo-rozrywkowe. Można zatem mieszkając w domu korzystać z wszystkich udogodnień dostępnych mieszkańcom miast.

 

Oczywistym jest, że ceny mieszkań w centrum miast będą wyższe od segmentów na podmiejskich osiedlach, dlatego też poniżej przedstawiliśmy wybrane mieszkania i segmenty znajdujące się na terenach miejskich, a nie poza nimi, na pięciu największych rynkach deweloperskich w Polsce.

 

źródło:   biznes.interia.pl

 

W Ełku powstanie pierwsze willowe osiedle o prestiżowym charakterze o nazwie Villa Prestige Park. Inwestycja skierowana jest do osób, które rozważają nabycie mieszkania o powierzchni około 80 metrów kwadratowych z jednym, bądź dwoma miejscami parkingowymi oraz do Tych, którzy nie rozważali takiego zakupu, a których zachwyci ta oferta. Ten sam budżet pozwoli na zakup prestiżowego, własnego lokum o powierzchni od 111 do 113 metrów kwadratowych z dwustanowiskowym lub jednostanowiskowym garażem i własnym ogrodem. Otwarta przestrzeń wnętrz i szklane tafle witryn tarasu sprawią, iż zacierać się będzie granica pomiędzy salonem i zielenią ogrodu, a rozległe powierzchnie balkonów na piętrze budynków już kuszą relaksem i lekturą na świeżym powietrzu. Projekt wyróżnia piękna, nowoczesna, śródziemnomorska archtektura umiejętnie i harmonijnie połączona z wizją bezpiecznego, spokojnego i rodzinnego osiedla.

            Villa Prestige Park położony jest w zacisznej, zielonej części Ełku przy ul. Sikorskiego 24. Jednoczesnym, istotnym atutem lokalizacji inwestycji jest bliskość ełckiej obwodnicy i komunikacji miejskiej. Od marketów Tesco, Lidl czy Biedronka dzieli ją dystans zaledwie kilkuset metrów. Na wyciągniecie ręki znajdują się przedszkola, szkoły, gabinety lekarskie, apteki, stacje paliw i wiele innych elementów inrastruktury niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Projekt obejmuje budowę 32 komfortowych, przestronnych, ergonomicznych lokali mieszkalnych o willowym charakterze. Aktualnie deweloper rozpocznie budowę i sprzedaż I etapu Villa Prestige Park, w którym do użytkowania zostanie sukcesywnie oddanych 12 lokali zarówno w układzie szeregowym, jak też w zabudowie bliźniaczej. Powierzchnie oferowanych lokali mieszkalnych wynoszą 110,88 mkw z dwustanowiskowym garażem oraz 113,07 mkw z jednostanowiskowym garażem w bryle budynku. Do każdego segmentu mieszkalnego przynależeć będzie działka o wielkości od 241 do 579 mkw.

Lokale wyposażone będą w niezbędne media: prąd, gaz miejski, wodę i kanalizację.

Więcej informacji na:   www.villaprestigepark.pl

Biuro Sprzedaży
WGN Nieruchomości, 19-300 Ełk, ul. Mickiewicza 13
tel. 87/610-87-78
mobile: 508 317 401, 609-057-950

e-mail: biuro@mazurynieruchomosci24.pl
Godziny pracy biura: pon-pt: 9:00-17:00, sobota: umówione spotkania
"Projekt architektoniczny stanowi własność arch. Arkadiusza Siemieniuk (tel. 603791097) i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jego część nie może być powielana i wykorzystana w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody autora."

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko:

E-mail:

Temat:

Treść wiadomości:

Prawa autorskie © Villa Prestige 2017